Kare Sanat Galerisi

Wings'e özel fırsatlar

Wings’e özel taksit ayrıcalığı ve taksitte her 5 TL için ekstra 1 Mil Puan

Bu ayrıcalık, başka indirimler veya kampanyalar ile birleştirilemez.

Yirmi yıldan bu yana, ev sahipliği yaptığı sergilerle şehirdeki güncel sanat gündeminin baş aktörlerinden biri haline gelen bir mekan: Kare Sanat Galerisi

1991 yılında Fatma Saka tarafından kurulan Kare Sanat Galerisi, o tarihten bu yana 200’e yakın sergiye ev sahipliği yapmış, sanatı farklı kollardan kuşatan bir galeri. Yirmi yıllık tarihi boyunca heykel, resim, desen, baskı ve enstalasyon gibi çeşitli disiplinlerden çalışmaları izleyiciyle buluşturdu.

Son yıllarda Çağdaş Türk Sanatının genç isimlerini destekleyip öne çıkaran Kare Sanat Galerisi; ziyaretçilerini Abdi İpekçi Caddesi üzerindeki mekanında ağırlıyor. Galerinin kitaplığına da ayrıca bir göz atmak gerek. Burada sanat üzerine hazırlanmış kitaplardan genişçe bir seçki bulmak mümkün.

Sanat severlerin, şehirdeki en iyi bildiği yerlerden biri Kare Sanat Galerisi... Sizin henüz yolunuz buraya düşmediyse yakında bir sergi sırasında mutlaka karşılaşacağız demektir.

Wingscard der ki:

“Sanatı her yönüyle yaşamak isteyenler” için...

“Koleksiyoner” bilgi

Kare Sanat Galerisi sınırları içerisinde ayrıca, 1960 ve sonrası Türkiye sanatından öne çıkan eserlerin bulunduğu özel bir koleksiyon da mevcut.

Adres

A: Abdi İpekçi Cad. Ada Apt. No:22/8 K:2  34367 Nişantaşı/ İstanbul
T: +90 212 240 4448

Kare Sanat Galerisi tanıtım videosu