Hünnap Han

Wings'e özel fırsatlar

  • Wings’le konaklamalarınızda 2 kata varan mil puan kazanma ayrıcalığı
  • Her 1 TL harcamanıza 1 ekstra mil puan

Bu ayrıcalık, başka indirimler veya kampanyalar ile birleştirilemez.

Bir ağacın gölgesi, kaç kişiyi yapraklarının altında ağırlamışsa, o kadar yaşlı ve bilgedir. Bizim tanıdığımızdan daha fazla insan tanır o. Herkesi dinlemiştir, çoğunu anlamıştır, çoğunu dinlendirmiş, çoğuna anlatmıştır. Öyle bir ağacı dinlemek isterseniz: Hünnap Han

Hünnap Han ismini bahçesinde yaşayan hünnap ağacından almış. Ağaç bir yüzyıl yaşında, Hünnap Han 15. Adatepe köyünün içinde, Kaz Dağlar’ının aşağısında, Kaz Dağı’nın temiz havasının tam ortasında.

Hünnap Han üç binadan oluşuyor. Bunlardan biri olan Hünnap Han Konak, 280 yıl önce yapılmış. Bir Osmanlı konağı. Sıcak, doğal ve tarih kokuyor. Konakta 9 standart oda ve bir suit var. Ek olarak 60 kişilik kapalı yemek salonu, şömineli barı ve şömineli televizyon odası. Yani televizyon odası bile çok romantik denebilir.

Hünnap Han Palmiye, 19. yüzyılda hükümet konağı olarak kullanılmış. Bir çok sırrı vardır muhtemelen. 8 odası, şömineli barı ve 50 kişilik toplantı salonu var. Adını, bahçesini gölgeleyen 120 yıllık palmiyelerden almış. Odalar geleneksel tarzda dekore edilmiş. Odalardan Kazdağı ve Edremit körfezini seyretmek çok doğru bir hareket olacaktır. Belki bir kadeh şarap eşliğinde. Tercih meselesi.

Bir de Mavi Ev var. 1870 yılında yapılmış. Osmanlı dönemi kültürel mimarisi günümüz yorumuyla… Mavi Ev bir zamanlar köyün en zengin ailelerinden birine aitmiş. Konağın avlusu en güzel köy manzarasına sahip. Diğer evlere 20 metre uzaklıkta. Ayrıcalıklı bir konumda yani. Delüks Mavi Oda’sı, balkon teraslı, Midilli ve Edremit körfezi, Ayvalık ve Cunda adasına bakıyor. Diğer odaları da manzaralı tabi. Bahçe avlusu üzerinde küçük , taştan bir misafir evi var.

Her şey böyle olunca, mutfağının da Kaz Dağı’nın şifalı otları ve baharatlarından nasiplenmiş olmaması mümkün değil. Menü, körfezin zeytinyağı ile harmanlanan yemeklerden oluşuyor. Hünnaplı Pasta, Hünnaplı Somon, Hünnap Köfte, Sardalya Sarma, ev makarnaları ve yöresel ev yemekleri, en sevilen lezzetlerden sadece birkaçı. Burada konsept olarak her lezzet seviliyor zaten.

Hayatta kaç ağaç sizi beklemiştir ki gölgesine?

Wingscard der ki:

Tüm “Ağaç gölgeleri ve gölgelerde uyumayı sevenler” için…

Yerleşik Bilgi

Otelde kalıp köyü beğenen 6 kişi, buradan ev alıp Adatepe’ye yerleşmiş.

Adres

A: Adatepe Köyü, Küçükkuyu/Çanakkale
T: +90 286 752 65 81
W: www.hunnaphan.com

Oda Sayısı :

21 oda

Asansör :

Yok

Sauna :

Yok

Fitness Center :

Yok

Spa :

Yok

Hot Tub-Masaj :

Yok

Açık-Kapalı Yüzme Havuzu :

Açık

Evcil Hayvan İzni :

Yok