Savon Otel

Wings ile %10 indirim

  • Konaklamalarda %10 indirim
  • Restaurantta %10 indirim
  • Ayrıca her 5 TL'ye ekstra 1 mil puan kazanma imkanı

Konaklama indiriminden faydalanabilmek için check-in sırasında Wings kartının gösterilmesini rica ederiz.
Bu indirim, başka indirimler veya kampanyalar ile birleştirilemez.
İndirimler otel tarafından yapılacaktır.

Bazı yapılar çok karakterlidir. Dünyaya birkaç kere gelirler. Bazısı bir önceki hayatında eski bir Mısır kraliçesidir, diğeri kelebek, bir başkası ise Osmanlı döneminde yaşamış bir sabunhane: Savon Otel

Savon Otel, 1860’larda kervansaray şeklinde inşa edilmiş. U şeklinde bina, geniş bir avluya bakıyor. Taş tonozları ve kemerleri var. Aynı mimari anlayışa o dönemin Gaziantep, Urfa ve Halep’inde rastlamak mümkün. O zamanlar zeytinyağı ve sabun imalathanesiymiş. 1930’da Şehoğlu ailesi tarafından satın alınan bina, 30 sene daha sabun ve zeytinyağı üretimi yaptıktan sonra kapanmış. Ta ki 2001’de başlayan restorasyon çalışmalarına kadar. İki yıl sonra da otel olarak hizmete açılmış.

Otelin 36 standart, 3 suit, 4 VIP olmak üzere toplam 43 odası var. İçerik itibarıyla minimal ama dolu bir hizmet anlayışı var. Bir kervansarayda a la carte yemek yeme ayrıcalığı ve şöminenin yanında bir kadeh kırmızı şarap eşliğinde rüyalara dalmak… Rüyanın içinde rüyaya dalabilmek lüks meziyet.

Savon Otel’in doğuştan gurme Antakya mutfağı “yemek için yaşayanlar” konseptinde hizmet veriyor. Etten salçaya herkes Antakyalı. Burada reyhan reyhandan, nane naneden, zeytinyağı zeytinyağından daha güzel kokuyor. Menü için yoğunlaştırılmış lezzet yağmuru denebilir. Sonuç olarak yemeğe İstanbullu başlayıp Antakyalı bitirmek mümkün.

Savon Otel’in daha yaratıcı ve lezzetli iş toplantılarına hizmet veren 250 kişilik bir toplantı odası var. İç avlusunda ise 520 kişiyi ağırlayabiliyor. Düğün, davet, doğum günü gibi özel etkinlikler için doğal bir lezzet harikası.

Huzur, mutluluk, afiyet olsun.

Wingscard der ki:

Tüm “Gezginler ve aradıkları lezzetler” için…

Aydın Bilgi

Savon Otel, dünyanın ilk aydınlatılmış caddesi üzerinde kurulmuş.

Adres

A: Kurtuluş Cad. No:192 Antakya/Hatay
T: +90 326 214 63 55

Oda Sayısı :

43 oda

Asansör :

Yok

Sauna :

Yok

Fitness Center :

Yok

Spa :

Yok

Hot Tub-Masaj :

Yok

Açık-Kapalı Yüzme Havuzu :

Yok

Evcil Hayvan İzni :

Yok

Savon Otel tanıtım videosu