Wings'le Ekstre Böldür'ün, Ekstra Rahat Edin

Wings'le Ekstre Böldür'ün, Ekstra Rahat Edin

Wings’le ekstrelerinizi taksit taksit ödeyebilirsiniz. Ekstre Böldür ile ekstrenizin kalan borcunu 2 veya 3 taksite bölerek ödemelerinizi rahatlatabilirsiniz.


AXESS MOBİL'İ  İNDİR

Detaylar

 • Ekstre Böldür hizmetinden hesap kesim tarihiniz ile son ödeme tarihiniz arasında, Wings, Axess, Free ve Axess exi26 kartlarınıza ait son kesilen ekstreniz için faydalanabilirsiniz.
 • Taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı üzerinden aylık %1,99 (BSMV ve KKDF hariç) vade farkı alınır.
 • 100 TL ile 20.000 TL arasındaki kalan ekstre borcunuzu 2 ve 3 taksit seçenekleriyle;
  * Akbank Direkt İnternet’e giriş yaparak,
  * 444 25 25 Akbank Telefon Şube’sini arayarak taksitlendirebilirsiniz.
 • Sadece TL ekstreniz için taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Yasal mevzuat gereği, ekstre borcunuzun içinde yer alan kuyum, elektrik-elektronik eşya, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki gibi herhangi bir mal ve hizmet içermeyen ürün alımları ile; 4 aydan fazla taksitlendirilmiş kulüp ve derneklere yapılan ödemeleriniz, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama ve bilgisayar harcamalarınız, 7 aydan fazla taksitlendirilmiş sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarınız, sağlık ürünü alımlarınız, vergi ödemeleriniz ile bu sektörler dışında kalıp 10 aydan fazla taksitlendirilmiş veya ertelenmiş alışveriş veya nakit çekim işlemleriniz için yeniden taksitlendirme yapamazsınız. Belirtilen harcamalarınız toplamı asgari ödemenizden fazla ise bu harcamalarınız toplamı kadar, düşük ise asgari ödeme tutarı kadar ödeme yaptıktan sonra Ekstre Böldür’den yararlanabilirsiniz.
 • Ödeme yapmanız gereken tutarı; Akbank Direkt İnternet, 444 25 25 Akbank Telefon Şube'si veya size gönderilecek SMS’den öğrenebilirsiniz.
 • Bireysel kredi kartınızın otomatik ödeme talimatınız varsa ve Ekstre Böldür talebinde bulunduysanız; son ödeme tarihinin ertesi günü Ekstre Böldür için gerekli ve henüz ödenmemiş asgari ödeme tutarı kredi kartınıza bağlı vadesiz mevduat hesabından otomatik tahsil edilir ve kalan ekstre borcu üzerinden Ekstre Böldür işleminiz gerçekleşir. Mevduat bakiyesinin yetersiz olduğu durumda, mevcut otomatik ödeme talimatınız ve kalan bakiyeniz doğrultusunda tahsilat yapılır.
 • Taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı ve vade farkı kart limitinizden düşecektir.
 • Ekstre Böldür talebinizi son ödeme tarihinizden önce 444 25 25 Akbank Telefon Şube’sini arayarak iptal edebilirsiniz.
 • Ekstre Böldür talebinizden sonra kartınıza ödeme yapmaya devam edebilirsiniz. Taksitlendirilecek ekstre tutarı, son ödeme tarihinizden 1 gün sonra kalan borcunuz üzerinden tekrar hesaplanacaktır.
 • Ekstre Böldür talebinde bulunabilmeniz için gecikme veya takip statüsünde olmamanız gerekmektedir.
 • Taksitlendirme yaptığınız kartınız için; son taksiti ekstresine yansıyıp, son ödeme tarihi geçene kadar tekrar ekstre taksitlendirme yapamazsınız.
 • Ekstreniz kesildikten sonra, son ödeme tarihinize kadar Akbank sistemine kayıtlı cep telefonunuza gönderilecek SMS’de yer alan kodu 5990'a göndererek taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz. Taksitlendirme işlemi, belirtilen kısa mesajın Akbank sistemine ulaşmasından ve kart sahibine Akbank tarafından taksitlendirilme bilgisinin verilmesinden sonra sağlanır. SMS tutarı, KDV ve ÖİV dahil olmak üzere; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için 0,65TL olarak ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar. Kampanyaya 5990’a kısa mesaj gönderen tüm operator aboneleri katılabilir.
 • Alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olmasının sorumluluğu iş yerine aittir.
 • Akbank T.A.Ş. kampanyayı durdurma ve değiştirme hakkını saklı tutar.
 

 

*İşlemle ilgili hesaplamalar, işlemin yapıldığı gün ile ilk taksitin yansıdığı hesap özetinin son ödeme tarihi arasında 30 gün olduğu varsayımıyla yapılmaktadır. Bu nedenle, her bir kart için işlemin yapıldığı gün hesaplanan gerçek ödeme tutarlarıyla bu sayfada belirtilen tutarlar arasında küçük farklılıklar olabilir. Nihai geri ödeme planı kullanımınız esnasında oluşturulacaktır.