Wings Logo

Wings'in ayrıcalıklı dünyasını keşfetmek için, başvuru formunu doldurun!

İLK KEZ WİNGS'E BAŞVURARAK,4.000 TL YURT DIŞI VEYA 2.000 TL YURT İÇİ UÇAK BİLETİ DEĞERİNDE MİL PUAN KAZANABİLİRSİNİZ!

Wings'le hem kart harcamalarınızdan mil puan kazanın, hem bankacılık işlemlerinizden. Wings ayrıcalıklarını restoranda, seyahatte, otelde her yerde yaşayın.

WINGS KREDİ KARTININ GENEL ÖZELLIKLERİ

Wings ile kazandığınız Mil Puanlarla ister uçak bileti alın, ister Mil Puanlarınızı alışverişlerinizde kullanın.

Akbank’taki varlıklarınız arttıkça Wings kart ve bankacılık ayrıcalıklarından daha çok yararlanın.

Wings’in restoran ve seyahat ayrıcalıklarıyla tüm dünyadaki restoran ve otellerde 15%’e varan indirim ayrıcalığından yararlanın.

SIK SORULANLAR

Wings Kart Nedir?
Akbank'ın müşterilerine sunduğu Wings Kart, yurt içi ve yurt dışı harcamalarınızdan Mil Puan kazanabileceğiniz ayrıcalıklı kredi kartı ürünüdür. Yurt içi ve yurt dışındaki alışverişlerinizde kazandığınız Mil Puanlar ile uçak bileti alabileceğiniz Wings Kart ile otel ve restoranlarda, havalimanı otoparklarında ve havalimanı transfer hizmetlerinde indirimlerden ve çeşitli kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
Wings Kart Mil Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Wings Kart ile sektör fark etmeksizin yurt içinde yapmış olduğunuz her 1,5 TL'lik harcama en az 1 Mil Puan olarak Wings Kartınıza yansıtılır. Yurt dışı harcamalarınızda Wings Kart kullanmanız durumunda ise %50 daha fazla Mil Puan kazanabilirsiniz.

Wings Kart ile Mil Puan kazanabileceğiniz daha birçok seçenek mevcuttur. Yurt içinde ve yurt dışında Wings Kartınız ile yapmış olduğunuz her alışveriş Mil Puan kazandırırken Akbank'ta değerlendirmiş olduğunuz varlıklarınızdan ve Akbank'ın sunmuş olduğu finansal ürünleri kullanarak daha fazla Mil Puan kazanma şansından faydalanabilirsiniz. Akbank finansal ürünlerini tercih ederek daha fazla Mil Puan kazancı sağlayabilirsiniz. Yeni konut ve taşıt kredisi kullanarak, Artı Para tanımlanarak, yatırım fonu işlemleri yaparak, Bireysel Emeklilik ve sigorta poliçelerinde Wings Kart üzerinden ödeme talimatı vererek Mil Puan kazanabilirsiniz. Wings Kredi Kartınız ile yapacağınız fatura ödemeleriniz ve fatura ödeme talimatlarınız Mil Puan kazandırmaz.

Akbank'ta bulunan varlıklarınızın tutarına göre Wings programlarından birine başvurabilir ve daha fazla Mil Puan kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Akbank'ta 300.000 TL ile 600.000 TL arasında varlığı bulunanlar Wings Black programı sayesinde, Wings Klasik Kart sahiplerinden 1,5 kat daha fazla Mil Puan biriktirebilir. Akbank'taki varlıkları 600.000 TL'yi aşan müşterilerimiz ise Wings Black programı ayrıcalıkları ile tüm harcamalarında Wings Klasik Kart sahiplerine göre 2 kat Mil Puan kazanır.

Wings 1.000 Mil Kaç TL Eder?
Wings Kart ile biriktirdiğiniz her 100 Mil Puan yurt içi uçak biletlerinde 1 TL değerindedir. Yurt dışı biletlerde ise her 50 Mil Puan 1 TL sayılır. Böylece; 1.000 Mil Puan yurt içi biletlerde 10 TL olarak değerlendirilirken yurt dışı uçak biletlerinde ise 20 TL değerindedir.
Wings Mil Puanları Nasıl Kullanılır?

Wings Kartınızda biriken Mil Puanlarınızı, herhangi bir havayolu şirketinden uçak bileti alımlarınızda kullanabilirsiniz. Üstelik uçak bileti alımlarınızda kotalara takılmadan vergiler dahil Mil Puanlarınızla özgürce uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Wings Mil Puanlarını kullanmak ve uçak bileti almak için 444 25 25 Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden destek alabilir; Akbank’ın yeni nesil bankacılık ürünü olan Juzdan’da yer alan Uçak Bileti Al menüsünden yararlanabilirsiniz. Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden Mil Puan ile bilet alımlarınız hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Dilerseniz www.gezkanatlan.com internet sitesini ziyaret ederek de Mil Puanlarınızla uçak bileti alabilirsiniz Aynı zamanda, avans Mil Puan kullanarak da bilet alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Wings Kartınızdaki Mil Puanları ya da avans Mil Puan kullanarak vergiler dahil uçak biletinizin tüm tutarını karşılayabilirsiniz. Kartınızda biriktirmiş olduğunuz Mil Puanlar seçtiğiniz uçak biletinin karşılığı olan Mil Puan için yeterli olmadığı durumlarda avans mil puan kullanabilir ya da yetmeyen tutar için Wings Kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca Akbank Müşteri İletişim Merkezi’nden Mil Puan kullanarak satın almış olduğunuz biletler için seyahat acentası ödemesi kapsamında yurt içi uçak bileti başına 85 TL, her bir yurt dışı uçak bileti için ise 230 TL hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

Wings Kartınızdaki Mil Puan ya da avans Mil Puanlar ile biletler için iptal, iade ya da değişiklik yapılamamaktadır. Öte yandan Wings Kart Mil programı ile almayı düşündüğünüz biletlerin tarihleri belirlenmiş olmalıdır ve açığa bilet alımı yapılamaz. Bir başka deyişle Mil Puan ile aldığınız uçak biletlerinde gidiş ve dönüş tarihleri açık olmamalıdır.

Wings Yıllık Kart Ücreti (Aidat) Ne Kadar?

Akbank, Wings kart türüne göre iki farklı yıllık Wings Kart ücret politikası uygulamaktadır. Wings yıllık kart ücreti yani kart aidatları Akbank tarafından yıllık olarak belirlenir ve tek seferde kart sahibinin limitinden tahsil edilir. 2023 yılı için program türüne göre uygulanan Wings kart ücretleri şöyle:

Wings Classic 2023 yılı kart ücreti: 501 TL

Wings Classic 2023 yılı Ek kart ücreti: 248,5 TL

Wings Black 2023 yılı Kart Ücreti: 676,5 TL

Wings Black 2023 yılı Ek kart ücreti: 193,5 TL


Wings Kart ücretleri için Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Wings Kartı Kimler Alabilir?
Türkiye’de yürürlükte olan yasal mevzuatlara uygun olarak 18 yaşını doldurmuş olan ve kredi kartı kullanımı için gereken şartları sağlayan herkes Wings Kart sahibi olabilir.
Wings Programları Nelerdir?
Wings Kart programları, kredi kartı başvurusu yapan kişinin Akbank hesabındaki varlıkların toplam tutarına göre belirlenir. Akbank Yeni Wings Kart programları kapsamında; Wings Classic, Wings Black ve Wings Black Plus olmak üzere 3 farklı program bulunur. Akbank’ta 300.000 TL’ye kadar varlığı bulunan kişiler, Akbank Wings Classic programa dahil olabilir. Akbank’ta 300.000 - 600.000 TL arasında varlığı olanlar ise Wings Black programının ayrıcalıklarından faydalanabilir. 600.000 TL’yi aşanlar ise Wings Black Plus programına dahil olabilir.
Wings Kart Hangi Bankaya Ait?
Wings Kart, Akbank tarafından sunulan bir kredi kartı ürünüdür.
Wings Black Plus Nedir?
Wings Black Plus, Wings programlarından biridir. Wings Black Plus kart sahipleri, harcamalarında klasik Wings Kart ve Wings Black sahiplerine göre daha fazla Mil Puan toplama şansına sahiptir. Ayrıca kampanya ve ayrıcalıklardan diğer Wings Kart ürünlerine göre daha yüksek oranlarda faydalanabilir.
Wings Puanları Nerelerde Kullanılır?
Wings Kart ile Mil Puan ve Chip-Para olmak üzere kazanabileceğiniz iki tür puan mevcuttur. Wings kartı ile alışverişlerinizde hem Mil Puan hem de Chip-Para aynı anda kazanılabilmektedir. Kazanılan Mil Puan ve Chip-Para’lar birbirlerini etkilememektedir. Dahil olduğunuz kampanyalar ya da harcamalarınızın kapsamına göre topladığınız Mil Puanlarınız ile uçak bileti alabilirsiniz, otel ücretlerini, seyahat turlarının ödemelerini yapabilirsiniz. Uçak bileti alımlarınızı, Akbank Müşteri Hizmetleri üzerinden; Juzdan uygulamasından, www.gezkanatlan.com internet sitesi üzerinden yurt içi ya da yurt dışı uçak bileti alımlarnızda kullanabilirsiniz. Chip-Para puanlarınızı ise üye işyerlerinin POS cihazlarından yapmış olduğunuz alışveriş ödemelerinde değerlendirebilirsiniz. Wing Kart Mil Puanları ile satın alacağınız uçak biletlerinin fiyatlarında yaşanan değişiklikler nedeniyle Mil Puan tutarları dönemsel olarak değişiklik gösterebilir.
Wings Mil Puanla Başkasına Bilet Alınır mı?
Evet. Wings Kartınızda biriktirmiş olduğunuz Mil Puanlar ile kendinize ve başka kişiler için de bilet düzenletebilirsiniz.
Wings Mil Puan ile Sadece Uçak Bileti mi Alınır?
Wings Kartınızda biriktirmiş olduğunuz Mil Puanlarınız ile uçak biletinin yanı sıra otellerdeki konaklama ücretlerini, seyahat turları, gemi turları ödemelerinizi de Mil Puan kapsamında ödeyebilirsiniz. Ayrıca Wings Mil Puanlar ile seyahat sigortası poliçelerinin prim ödemelerini de gerçekleştirebilirsiniz.