Wings ile İnternetten Güvenli Alışverişe Devam Edebilmeniz için İzniniz Gerekmektedir

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 20.10.2016 tarih ve 7052 sayılı Kurul kararı ve 22.02.2017 tarihli yazısına istinaden, bireysel kredi kartı ve banka kartları ile bu kartlara bağlı ek kartlarla 31 Ocak 2018'den sonra internetten alışveriş yapabilmeniz için onay vermeniz gerekmektedir.

Tüm kartlarınız ile 31 Ocak 2018’den sonra internetten alışverişe devam edebilmeniz için INTERNET yazıp 8885’e ücretsiz SMS gönderebilirsiniz.

Bu tarihe kadar onay vermemeniz durumunda tüm bireysel kredi kartlarınız ve banka kartlarınız ve varsa bu kartlara bağlı ek kartlarınız internetten alışverişe kapatılacaktır.

Akbank Mobil ve İnternet, 444 25 25 veya Akbank Şubelerinden kartlarınızın tercihlerini tek tek belirleyebilirsiniz.

Wings Kartınız Artık Anında Dijitalde

Anında dijital kullanım sağlayan karta nasıl başvurabilirim

Juzdan, Akbank Mobil, Akbank İnternet, ve bu sayfada yer alan hemen başvur butonundan başvurabilirsiniz. Başvurunuzu tamamlamadan önce “Anında dijital kullanım” tercihini işaretlemeyi unutmayın.

Web sayfanızdan başvuru yaptım, başka yapmam gereken ne var?

Başvuru sonrası sözleşmenizi Akbank mobil uygulamasından onaylamanız gerekmektedir. Onaylamamanız durumunda, kartınızı ilk kez kullanmak için kart teslimini beklemeniz gerekecektir.

Kartımı internet harcamalarında hemen kullanmak için ne yapmalıyım?

İnternet alışveriş limitinizi güvenliğiniz için 0 TL olarak ayarlanmıştır, alışveriş öncesi güncellemeyi unutmayın.

Mobil ödeme yaptım, internet alışveriş limitim azalır mı?

İnternet alışveriş limitiniz, sadece internetten yaptığınız alışverişlerde kullanılır. Mobil ödemeleriniz, bu limiti azaltmaz.

Kart tesliminde adresime gelen kurye sözleşme imzalatacak mı?

Hayır, sözleşmelerinizi dijital ortamda onayladığınız için kurye sadece yeni kartınızı teslim edecektir.

Adresime gelen kartta numara yazmıyor, numarama nasıl bakabilirim?

Kart bilgilerinizi; kartınız teslim olmadan önce Juzdan, Akbank mobil ve teslim olduktan sonra ek olarak Akbank İnternet kanalından bakabilirsiniz.

Adresime gelen kartı teslim alamadım, sorun olur mu?

Axess ayrıcalıklarından kesintisiz faydalanmaya devam etmek için; en kısa sürede kartınızı teslim almanız gerekmektedir.

Wings Mil Programı nedir?

Wings Mil Programında alışverişlerden Mil Puan kazanılır, Axes Üye işyerlerinden hem Mil Puan, hem de chip-para kazanılır. Mil Puan’larla istenilen havayoluyla, istenilen yere, kontenjan kısıtlaması olmadan ve alan vergisi ödemeden bedava bilet alınabilir. Her ay biriken chip-paralar otomatik olarak Mil Puan'a dönüşür, daha hızlı Mil Puan biriktirilir.

Wings ile nasıl Mil Puan kazanırım ?

Wings'le yurtiçinde ve yurtdışında yaptığınız alışverişlerinizden sektör bazında farklı kazanım oranları ile Mil Puan kazanırsınız. sektör bazında kullanım oranları için tıklayınız.

Nasıl Wings sahibi olurum?

Wings sahibi olmak için;

 • Akbank İnternet'i
 • 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi'ni
 • Wap.akbank.com.tr Akbank Mobil'i
 • Akbank Şubeleri'ni
 • Cep Telefonundan başvuru için 444 00 11'i kullanabilir,
 • Cep Telefonundan “WINGS” yazarak, 5990’a kısa mesaj gönderebilir, kolayca Wings başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Wings Mil Puan'larım ile hangi havayolları için bilet alabilirim?

Wings Mil Puan'larınız ile tüm havayollarına ait uçak biletlerini alabilirsiniz.

Wings Mil Puan'larım ile bilet aldığımda kontenjan sınırlaması var mıdır?

Mil Puan'larınızla, istediğiniz uçuşta yer olduğu sürece bilet alabilirsiniz. Belirtilen Mil Puan değerleri için yer garantili ya da yer garantisiz ayırımı yoktur.

Wings Mil Puan'larım ile bilet aldığımda alan vergisi ödemeli miyim?

Mil Puan'larınızla aldığınız yurt içi biletler için vergi, harç ve diğer bedelleri (servis ücreti, akaryakıt,alan vergisi harcı vb) ödemezsiniz. Yurt dışı uçak biletlerinde tüm vergi, harç ve diğer bedeller (servis ücreti, akaryakıt,alan vergisi harcı vb) müşteri tarafından ödenmektedir. 

Satın almak istediğim hizmetin karşılığı Mil Puanı nasıl hesaplayabilirim?

Mil Puan değerleri gitmek istediğiniz bölgeye ve biletinizin sınıfına göre değişir, bu nedenle sadece bilet bedeli değil gideceğiniz bölge ve bilet sınıfınızı doğru girmeniz önem taşımaktadır.

Dilerseniz Wings Info menüsünde yer alan “Mil Puan Hesaplama” aracını kullanarak satın almak istediğiniz bilete karşılık gelen mil puan tutarını hesaplayabilirsiniz. Yurt dışı uçak biletlerinde Mil Puan hesaplarken alan vergisini hariç tutarak bilet değerini girmeniz gerekmektedir.

Ayrıca Gez Kanatlan’ndan satın alım yapıyorsanız, satın alma aşamasında “Wings Mil Puan” butonuna tıklayarak satın almak istediğiniz hizmete karşılık gelen mil puan tutarını öğrenebilirsiniz.

Wings ile Chip-Para kazanabilir miyim?

Axess üye işyeri mağazalarında değişen oranlarda chip-para kazanabilirsiniz ve chip-paralarınızı Axess üye işyeri mağazalarında bedava alışveriş olarak kullanabilirsiniz.

Üye firmalarımızdan kazanacağınız chip-para tutarlarını ilgili iş yerinden yada web sitemizde Axess Üye İşyerleri bölümünden öğrenebilirsiniz.

Chip-Para’larımı nasıl kullanabilirim?

Kazandığınız chip-para'lar kartınızın üzerindeki chip'te birikir. Chip-paralarınızı harcamak için hediye çeki beklemek, müşteri hizmetlerini aramak gibi işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmadan, Axess Üye İşyerlerinde anında kullanıp, bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Her ay biriken chip-paralarınız otomatik olarak Mil Puan'a dönüşür, bedava uçak biletiniz için gerekli Mil Puan'ı daha hızlı biriktirirsiniz.

Chip-para’larınızın otomatik olarak Mil Puan’a dönüşmesini istemiyorsanız, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak çevrim iptal talimatı verebilirsiniz.

Wings kartım ile ilgili işlemlerim veya bankacılık işlemlerim için ne yapmalıyım?

444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz.

Wings Mil Programı genel kuralları nelerdir?

Mil Puan kullanımı ile ilgili genel bilgiler

Mil ile Öde

Wings’in yeni ürün özelliği “Mil ile Öde” ile dönem içinde yer alan seyahat ve konaklama harcamalarınızı Juzdan ve Akbank Mobil ve İnternet'ten birikmiş Mil Puanlarınız ile ödeyebilirsiniz.

Mil ile Öde özelliğini kullanabilmek için tek yapmanız gereken Juzdan veya Akbank Mobil ve İnternet'ten Wings kredi kartınızın dönem içi harcamalarına girerek, 100TL ve üzeri seyahat ve konaklama harcamalarınızın yanında yer alan Mil ile Öde butonuna tıklamak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Tüm havayollarından bilet alabilirsiniz

Wings ile dilediğiniz havayoluyla, dünyanın her yerine özgürce uçabilirsiniz. Mil Puan'larınızla alacağınız ücretsiz uçak biletleri için herhangi bir havayolu kısıtınız bulunmamaktadır. Yeterli Mil Puan’a ulaşmış olmanız durumunda istediğiniz havayoluyla, istediğiniz yere bedava uçak bileti alabilirsiniz.

Alan vergisi yok

Mil Puanlarınızla aldığınız yurt içi biletleriniz için alan vergisi ödemezsiniz. Yurt dışı biletleri için alan vergisi alınmaktadır.

Kontenjan sınırı yok

Mil Puan'larınızla, istediğiniz uçuşta yer olduğu sürece bilet alabilirsiniz. Belirtilen Mil Puan değerleri için herhangi bir kontenjan sınırlaması, yer garantili ya da yer garantisiz ayrımı yoktur.

Havayolu milleri de cebinizde

Wings'le uçuşlarınızda biletinizi isterseniz satın alın, isterseniz Mil Puan'larınızla alın; uçtuğunuz havayolunun mil programından yararlanmaya devam edersiniz.

Otel, Tur, Gemi Turları ve Sigorta da alabilirsiniz

Mil Puan'larınızı kullanarak, www.gezkanatlan.com web sitesinden uçak biletinin yanısıra otel konaklaması, tur, gemi turu ve seyahat sigortası da alabilirsiniz.

Mil Puan’larınızı karada da kullanabilirsiniz

Wings Mil Puan’larınızı sadece seyahat etmek için değil, Wings Style üyesi anlaşmalı işyerlerinde yapacağınız harcamaların ödemelerini yapmak için de kullanabilirsiniz.

Anlaşmalı üye işyerleri için tıklayınız

Kullanım detayları için tıklayınız.

Mil Puan hesaplama detayları için tıklayınız.

Anında bilet

Yerinizden hiç kalkmadan 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak veya www.gezkanatlan.com web sitesinden biletlerinizi anında alabilirsiniz.

Avans Mil Puan'la hiç beklemeden uçun

İstediğiniz yere uçmak için Mil Puan'larınız yeterli değilse, beklemenize gerek yok...

Avans Mil Puan kullanarak istediğiniz bileti anında alır, 1 sene içerisinde yapacağınız harcamalarla kullandığınız Mil Puan'ları rahatça tamamlayabilirsiniz.

Mil Programı Genel Kurallar:

 • Wings Mil Programı kapsamında bir müşteri bir yıl içerisinde en fazla 150.000 Mil Puan kullanabilir. Bankamızda Wings kartının bağlı bulunduğu müşteri numarası altındaki varlıklarının toplamı* 200.000 TL ve üzerinde olan Wings müşterileri, 1 yıl içerisinde en fazla 250.000 Mil Puan kullanabilir.
 • Wings ile 1,5 TL alışverişten 1 Mil Puan kazanılır.
 • Yurt dışı alışverişlerinden, yurt içine göre %25 daha fazla Mil Puan kazanılır.
 • Wings ile Ecza, İnşaat, Konut, Kuyum, Lastik, Sigorta, Telekom, Vergi, Belediye ve Harç araç kiralama, satış, servis ve yedek parça, hava, yer ve yük nakliyecileri kurye hizmetleri, motorlu yük taşıyıcıları ve nakliyeciler, diş hekimliği gereçleri, laboratuvar, tıbbi, hastane teçhizat ve gereçleri taşımacılık hizmetleri, toptancı mağazalar, bilgisayar bakım, tamir ve hizmetleri bilgisayar network ve bilgi servisleri, bilgisayar yazılım mağazaları, bilgisayar donanım ve yazılım, tarım ürünleri depolama, dondurulmuş ürünler, ev eşyaları ve depolama, ekipman, alet, mobilya, cihaz kiralama ve leasing, kol saati, saat ve mücevher tamiri, tarım kooperatifleri, endüstriyel gereçler ve diğer ticari faaliyetler sektörlerinde yapılan her 10 TL alışverişten 1 Mil Puan kazanılır.
 • Wings ile Kumarhane/içkili yerler, bahis ve piyango sektörlerinden Mil Puan kazanımı gerçekleşmemektedir.
 • Wings ile bir alışveriş işleminden en fazla 5.000 Mil Puan kazanılabilir.
 • Avans Mil Puan uygulamasında, birikmiş Mil Puan’ınızın alacağınız biletin toplam Mil Puan’ın %50’si kadar olmalıdır. Birikmiş Mil Puan'ınız alacağınız biletin toplam Mil Puan’ın %50’si kadar ise, kalan kısmını kısmi ödeme seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Kalan kısım oran orantı yöntemiyle hesaplanıp TL tutar olarak kredi kartı ile ödenecektir. Örneğin; 100 Mil Puan'lık 200TL'lik yurt içi bileti alırsanız. Birikmiş 50Mil Puan'ınız var ise, kalan 50 Mil Puan için, 200TL, 100 Mil Puan için ise, 50 Mil kaç TL eder denip, 100TL kredi kartı ile ödenir.
 • Kazanılan Mil Puan'ların ortalama 2 yıl içerisinde kullanılması gerekmektedir. Ortalama 2 yıl içinde kullanılmayan Mil Puan'lar toplam Mil Puan bakiyesinden silinecektir. 2016 yılında kazanılan Mil Puan'lar Mayıs 2018 döneminde, 2017 yılında kazanılan Mil Puan'lar Mayıs 2019 döneminde silinecek olup takip eden yıllarda her Mayıs ayı sonunda iki yıl önce kazanılmış Mil Puanların silinmesi şeklinde devam edecektir. Her ay gönderilen hesap özetlerinde o yıl itibariyle silinecek Mil Puan bakiyesi ayrı bir alanda gösterilmekte olup, silinecek Mil Puan tutarının takibi buradan yapılabilmektedir.
 • Akbank Telefon Şubesi’nden Mil Puan’larla alınan biletlerde seyahat acentası tarafından bilet başına yurt içi için 25 TL, yurt dışı için 55 TL hizmet bedeli alınmaktadır. www.gezkanatlan.com'dan Mil Puan’larla alınan biletlerde hizmet bedeli alınmamaktadır.
 • Mil Puan ile satın alınacak yurt dışı uçak biletlerinde tüm vergi, harç ve diğer bedeller (servis ücreti, akaryakıt,alan vergisi harcı vb) müşteri tarafından ödenmektedir. 
 • Mil Programı'ndan yalnızca gecikmeye düşmeyen ve kapalı olmayan Wings asıl kartlar faydalanabilir.
 • Mil Puan'lar Chip-Para'ya çevrilememektedir.
 • Wings Bireysel kartlarda perakende dışı ticari kullanım işlemleri kapsamında kazanılmış olan Mil Puan'lar bilet talebinde kullanılamaz.
 • Uçak bileti talepleri 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında yapılabilir. Uçak bileti, otel konaklaması ve yurtdışı seyahat sigortası alımları www.gezkanatlan.com'dan 24 saat yapılabilir. 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden ve Gez Kanatlan Müşteri İletişim Merkezi’nden resmi tatillerde hizmet verilmemektedir.
 • www.gezkanatlan.com’da sunulan uçak bileti ve diğer ürün ve hizmetler için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nde yer alan Uçuş Hattı üzerinden destek verilmemektedir.
 • www.gezkanatlan.com’da sunulan uçak bileti ve diğer ürün ve hizmetler hakkında destek almak için Gez Kanatlan Müşteri İletişim Merkezi’ne 444 84 78 numaralı telefondan ulaşılabilir. Uçak biletleri, otel konaklaması ve diğer seyahat hizmetleri için uygulanan Mil Puan değerlerine alan vergisi ve diğer vergiler dahildir. Bilet bedellerinde ve havayollarının uyguladığı hizmet bedellerinde değişiklik olması halinde Mil Puan değeri değişebilmektedir. Mil Puan kullanım işlemi, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden gerçekleştiriliyorsa, müşteri temsilcisi tarafından belirtilen Mil Puan değeri, www.gezkanatlan.com'dan gerçekleştiriliyorsa, web sitesinin sistemi tarafından hesaplanan Mil Puan değeri, web sitesi üzerinden işlem yapılamadığı takdirde çağrı merkezi tarafından belirtilen mil puan değeri esas alınmaktadır.
 • Mil Puanla alınan biletlerde bilet alınacak yolculardan en az birinin soyadının kart sahibi soyadı ile aynı olması ya da yolculardan en az birinin ek kart sahibi olması gerekmektedir. Ürün fiyatlarında yaşanacak değişiklikler neticesinde Mil Puan değerleri de değişmektedir. www.wingscard.com.tr ve www.gezkanatlan.com web sitelerinde yer alan Mil Puan hesaplama aracı Türkiye çıkışlı uçuşlar için geçerlidir. Yurt dışı çıkışlı uçuşlar veya yurt dışı aktarmalarda uygulanacak değerler için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz. www.gezkanatlan.com'dan işlem gerçekleştiriliyorsa, web sitesinin sistemi tarafından hesaplanan Mil Puan değeri esas alınmaktadır.
 • Mil programı kapsamında alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik mümkün olmamaktadır. Mil programı kapsamında alınan uçak biletlerinin gidiş ve dönüş tarihleri açık olmamalıdır. Uçak bileti, otel konaklaması ve seyahat sigortası düzenlendikten sonra talep edilebilecek değişikliklerle ilgili ücret ve masraflar müşteriye aittir.
 • Otel rezervasyonlarında iptal, iade ve değişiklik otelin iptal/iade koşullarına bağlı mümkün olmaktadır.
 • Seyahat tarihinden 15 gün önce bilet, otel, sigorta taleplerinin yapılması tavsiye edilmektedir. Yılbaşı, bayram gibi dönemlerde yaşanabilecek yoğunluklar nedeniyle bu dönemlere ilişkin taleplerin daha önce yapılması önerilir.
 • Seyahat taleplerin karşılanması yer durumuna bağlıdır. Talepte bulunulan uçuş tarihi ve/veya alternatif tarih için yer temin edilmemesi durumunda bekleme listesine alınan rezervasyonun takibi mümkün olmayabilir.
 • Bebek yolcular, beraberlerinde anne veya babaları olmadan uçuş gerçekleştiremez. Uçak Biletlerine havalimanı vergileri dahildir.
 • Düzenlenen tüm biletlerde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır. www.gezkanatlan.com üzerinden Onurair uçuşları hariç tüm iç hatlar ve IATA Havayollarına ait tüm dış hat bilet işlemleri gerçekleştirilmektedir.
 • Taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları kart hamili peşinen kabul ve taahhüt eder.
 • Düzenlenen biletler kredi kartı hamilinin e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir. Taşıyıcı kuruluşun elektronik bilet uygulaması bulunmuyorsa, biletler kart hamilinin belirteceği adrese kurye ile teslim edilir.
 • Yolculukla ilgili yaşanabilecek memnuniyetsizliklerde, sorunlarda ve kaza durumunda Akbank'ın hiçbir sorumluluğu yoktur.
 • Türkiye'de bilet satış ofisi olmayan havayolu firmalarından bilet alınması durumunda, her türlü talep ve değişiklik bileti alan kişi tarafından ilgili havayolu firması ile temasa geçerek yapılır. Akbank'ın, sözkonusu havayolu firmaları adına her türlü bilet değişiklik veya itiraz taleplerinin karşılama sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Akbank kanallarından kredi kartı ile yapılan fatura ödemelerinden Mil Puan kazanımı olmaz.
 • Akbank, Mil Programı dışında gelebilecek talepleri değerlendirmeme hakkını saklı tutar.
 • Wings mil programı kapsamında Mil Puan’la alınan seyahat hizmetleri Vista Turizm ve Seyahat A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

 

Mil Puanlar'ımı nerede kullanabilirim?

Mil ile Öde

Wings’in yeni ürün özelliği “Mil ile Öde” ile dönem içinde yer alan seyahat ve konaklama harcamalarınızı Juzdan ve Akbank Mobil ve İnternet'ten birikmiş Mil Puanlarınız ile ödeyebilirsiniz.

Mil ile Öde özelliğini kullanabilmek için tek yapmanız gereken Juzdan veya Akbank Mobil ve İnternet'ten Wings kredi kartınızın dönem içi harcamalarına girerek, 100TL ve üzeri seyahat ve konaklama harcamalarınızın yanında yer alan Mil ile Öde butonuna tıklamak.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Gez Kanatlan

www.gezkanatlan.com’dan Wings Mil Puan’larınızı kullanarak uçak bileti, otel rezervasyonu, tur, seyahat sigortası hizmetlerini satın alabilirsiniz. Gez Kanatlan'nda Mil Puan'la yurt dışı uçak bileti satılmamaktadır. Seyahat hizmetlerinizi hemen almak için tıklayınız.

444 25 25 Akbank Telefon Şubesi

444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak uçak biletinizi Mil Puan’larınızla anında alabilirsiniz.

Karada Mil

Wings Mil Puan’larınızı sadece seyahat etmek için değil, Wings Style üyesi anlaşmalı işyerlerinde yapacağınız harcamaların ödemelerini yapmak için de kullanabilirsiniz.

Anlaşmalı üye işyerleri için tıklayınız.

Kullanım detayları için tıklayınız.

Mil Puan hesaplama detayları için tıklayınız.

Yeterli Wings Mil Puan’ım yoksa Avans kullanarak bilet alabilir miyim?

Wings Mil Puan’ınızın yetmediği durumlarda Avans Mil Puan alabilirsiniz. Aldığınız Avans Mil Puanlar’ı bir yıl içerisinde kapatabilirsiniz.

Wings Avans Mil Puan genel kuralları nelerdir ?

Avans Mil Puan Genel Kuralları:

 • Avans Mil Puan almak için, birikmiş Mil Puan'ınızın alacağınız biletin toplam Mil Puan'ın %50'si kadar olmalıdır. 
 • Avans Mil Puan'lar kullanım tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde 1 yıl içerisinde tamamlanmalıdır.
 • Wings kredi kartı ile 12 ay içerisinde tamamlanamayan veya kredi kartının herhangi bir sebeple müşterinin kendi isteğiyle veya bankamız tarafından kapatılması durumunda, ilgili taahhüdün yerine getirilememesi halinde peşin olarak verilen Mil Puan’ın taahhütle karşılanamayan kısmına denk gelen bedel hesaplanarak, kapatılamayan avans mil puan bedeli olarak müşterinin kredi kartına borç olarak yansıtılır.
 • Avans Mil Puan kullanımı için, son 6 ay içerisinde ödemelerde ikiden fazla gecikmeye girilmemiş olması gerekmektedir.
 • Avans Mil Puan'ının talep edildiği sırada kredi kartının kullanıma açık olması gerekmektedir.
 • İstenilen Avans Mil Puan tutarı, kart limitinin 7 katından fazla olamaz.
 • Bir defada kullanılabilecek en yüksek Avans Mil Puan tutarı, Wings için 90.000, Wings Black için 160.000 Mil Puan’dır.
 • Avans Mil Puan kullanılabilmesi için varsa bir önceki Avans Mil Puan’ının kapatılmış olması gerekmektedir.
 • Akbank T.A.Ş., Avans Mil Puan uygulaması kapsamında her türlü değişiklik yapma ve programı kaldırma hakkını saklı tutar.
 • Wings mil programı kapsamında Mil Puan’la alınan seyahat hizmetleri Vista Turizm ve Seyahat A.Ş. tarafından sağlanmaktadır.

Wings’te yıllık Mil Puan harcama sınırım nedir?

Bir müşteri Mil Puanlarını kullanarak bir yıl içerisinde en fazla 150,000 Mil Puan kullanabilir.

Akbank'ta 200.000 TL ve üzerinde toplam varlığı bulunan müşteriler, 1 yıl içerisinde 250,000 Mil Puan kullanabilmektedir.

Ne kadar Avans Mil Puan alabilirim?

Bir defada kullanılabilecek en yüksek Avans Mil Puan tutarı, Wings için 90.000, Wings Black için 160.000 Mil Puan’dır. Avans Mil Puan'ının talep edildiği sırada kredi kartının kullanıma açık olması gerekmektedir.

Kullanılabilen Avans Mil Puan tutarı, kart limitinin 7 katından fazla olamaz.

Wings Üyelik ücreti ne kadardır?

Wings üyelik ücretleri için tıklayınız.

Wings ekstre borcumu nasıl öğrenebilirim?

Wings ekstre borcunuzu,

 • Wings Hesap Özeti
 • 4425 smsEkstre
 • Wap.akbank.com.tr Akbank Mobil
 • www.akbank.com  Akbank İnternet
 • Akbank ATM ve BTM'leri
 • E-ekstre
 • Akbank Telefon Şubesi
 • Tüm Akbank Şubelerinden öğrenebilirsiniz.

 

Wings ekstre borcumu nasıl ödeyebilirim?

Wings ekstre borcunuzu;

 • Akbank İnternet
 • 444 25 25 Akbank Telefon Şubesini (Black kartlar için 212 335 94 94 VIP Müşteri Hattı)
 • Akbank ATM ve BTM'lerini
 • Tüm Akbank Şubelerini
 • On-line PTT merkezlerini
 • wap.akbank.com.tr  Akbank Mobil'i kullanarak yapabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı için;
Wings kartınıza otomatik ödeme talimatı verin, borcunuz her ay siz seyahatte bile olsanız ödensin.

Akbank Telefon Şubesi 444 25 25'i arayabilir,
Herhangi bir Akbank şubesine talimat verebilir,
Başvuru formunda veya hesap özetinizin arkasında bulunan "otomatik ödeme talimatı"nı doldurup, bize ulaştırabilirsiniz.

Karada Mil nedir?

Karada Mil ile; Wings Style üye işlerinde yapacağınız harcamaların karşılığında isterseniz ödemenizi Mil Puanlarla yapabilir, isterseniz Wings’e özel indirim ve ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Mil Puan’larınızı kullanabileceğiniz üye işyerlerini görmek için tıklayınız.

Wings Style Üye İşyerleri nelerdir?

Wings Style üye işyerlerini ve ayrıcalıklarını görmek için tıklayınız.

Wings Üyelik Sözleşmesi'ne nasıl ulaşabilirim?

Sözleşmeler

Wings kredi kartı sözleşmeleri ve Bilgi&Talep Formları için tıklayın.

 

Wings Kredi Kartı Hesap Özeti ile ilgili açıklamalar

AÇIKLAMALAR

En Az Ödeme Tutarı Son ödeme tarihi itibariyle ödenmesi gereken en az (asgari) tutardır. En az ödeme tutarı, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'teki esaslar çerçevesinde belirlenecektir.

Her kart için tek para biriminde hesap özeti seçeneği bulunmaktadır. Siz değişiklik talep edene kadar yurt dışı harcamalarınız için TL hesap özeti gönderilmeye devam edilecektir.

Yurt dışı harcamalarınız talebinize göre TL, USD ya da EURO olarak hesap özetinize yansıtılır.

Yurt dışı alışveriş işlemleri müşteri talebine göre TL, USD veya Euro olarak Hesap Özeti'ne yansıtılır. Yurt dışında yabancı para cinsinden yapılan nakit kullanımlar ise ekstre tipi seçimine bakılmaksızın Türk Lirası olarak ekstrelenecektir.Ekstre seçimi TL ise veya TL olarak ekstrelenecek nakit kullanımlarda, USD olmayan ülkelerde yapılan harcamalar Visa/MasterCard tarafından USD’ye çevirilerek Banka’ya yansıtıldığı tarihteki Kredi Kartı Döviz İşlemleri Çevrim Kuru uygulanarak TL olarak, hesap özeti seçimi USD ise doğrudan USD olarak, Hesap Özeti seçimi Euro ise doğrudan Euro olarak, Euro dışında yapılan harcamalar Visa/MasterCard tarafından Banka’ya gönderilen USD karşılığı Banka’ya geldiği tarihteki Akbank gişe döviz satış kuru uygulanarak TL’ye çevrilir ve TL tutar da Akbank Kredi Kartı Döviz İşlemleri Çevrim Kuru uygulanarak Euro’ya çevrilir. Akbank Kredi Kartı Döviz Çevrim Kur’u hesaplamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha önce yurtdışı ekstre tipi seçiminiz varsa ve yabancı para cinsinden herhangi bir işlem (harcama ya da ödeme) yaptıysanız, yurtdışı ekstre tipi değişikliğini sadece TL ve önceden belirlediğiniz ekstre tipi arasında yapabilirsiniz.. Örneğin: yabancı para harcamalarınız için USD ekstre tercih ettiyseniz, ilgili kartınız için tercihinizi TL ve USD arasında değiştirebilirsiniz. İlgili kartınız için Euro ekstre tercihi yapamazsınız. Euro tercihinizi diğer kartlarınız için yapabilirsiniz.

Yabancı Para hesap özeti bakiyesinin tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda, kalan tutar TL Hesap Özeti kesim tarihindeki Akbank gişe döviz satış kuru kullanılıp TL’ye dönüştürülerek TL Hesap Özeti'ne aktarılır ve Hesap Özeti kesim tarihinden itibaren günlük bakiye üzerinden faiz tahakkuk ettirilir.

Yabancı Para Hesap Özeti'nin alacak bakiyede olması durumunda, son ödeme tarihi sonrasında, Yabancı Para Hesap Özeti'ndeki alacak bakiyenin TL Hesap Özeti'ndeki ödenmemiş asgari ödeme tutarını karşılayacak kısmı işlem tarihindeki Akbank gişe döviz kuru üzerinden TL Hesap Özeti'ne aktarılacaktır. Yabancı Para Hesap Özeti'nde son ödeme tarihi sonrasında yapılan ödemelerde öncelikle dönem içinde yapılan işlemler tahsil edilecektir. Ayrıca, yukarıda belirtildiği şekilde faiz tahakkuk ettirilecektir. Akbank gişe döviz kurları www.akbank.com web adresinde güncel olarak ilan edilmektedir.

Chip-para Axess üye işyerlerinde değişen oranlarda kazanacağınız ve Axess üye işyerlerinde bedava alışveriş olarak kullanabileceğiniz tutardır. Daha hızlı Mil Puan biriktirebilmeniz için chip-para'larınız her ay otomatik olarak Mil Puan'a çevrilir. 1 TL chip-para=15 Mil Puan.

Mil Puan Wings ile yurt içi ve yurt dışı işyerlerinde yaptıgınız harcamalardan kazanacağınız ve ücretsiz uçak bileti almak için kullanabileceginiz puandır.

Mil Puan Bakiyeniz Hesap kesim tarihi itibariyle geçerli, ücretsiz uçak bileti almak için kullanabileceginiz toplam Mil Puan'ınızdır. Güncel Mil Puan bakiyenizi 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi, www.akbank.com Akbank İnternet'den veya MİL PUAN yazıp 4566’ya sms atarak öğrenebilirsiniz.

ÜCRET, KOMİSYON, VERGİ, FON VE FAİZLER

Akdi Faiz Oranı

Dönem borcunuzdan daha az bir tutarda ödeme yaparak borcunuzu kredilendirmeniz durumunda isletilecek, vergi ve fonlar hariç aylık net faiz oranıdır. Türk lirası işlemlerde aylık azami akdi faiz oranı % 1.59 uygulanacaktır.

Gecikme Faizi Oranı

Dönem borcunuzun en az ödeme tutarının altında ödeme yapmanız ya da hiç ödeme yapmamanız durumunda işletilecek, vergi ve fonlar hariç aylık net faiz oranıdır. Türk lirası işlemlerde aylık azami gecikme faiz oranı ise % 1.76 olarak uygulanacaktır.

Taksit İste Faiz Oranı

Peşin alışverişlerin sonradan taksitlendirilmesi ile uygulanan vergi ve fonlar hariç net faiz oranıdır. Faiz, Taksit İste işleminin gerçekleştiği günden itibaren hesaplanır. Taksit İste faiz oranı %1,80 olarak uygulanacaktır.

Erteleme İste Peşin Faiz Oranı

Peşin faiz, ertelenen tutar üzerinden aşağıdaki oranlarla hesaplanır ve kesilecek ilk ekstreye yansıtılır. Peşin faiz, vergi ve fon hariç, ertelenen tutarın 1 ay erteleme için %2,62; 2 ay için %3,47; 3 ay için %4,31 olarak uygulanacaktır. 

Ek Taksit Faiz Oranı

Ek Taksit hizmetiyle, 50 TL ve üzeri faizsiz taksitli harcamalarınıza hesap kesim tarihinden önce Akbank Mobil ve İnternet’e girerek veya 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak taksit ekleyebilirsiniz.

Fatura Ödeme Ücreti

Anlık/tek seferlik fatura ödemeleri için Akbank İnternet kanalında 1TL, Akbank Şubelerinde kurum anlaşmasına göre en az 2 TL, en fazla 5TL ücret alınır. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Superonline faturaları için anlık/tek seferlik fatura ödemelerinde herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir.

EFT/Havale İşlem Ücreti

Kredi kartından yapılan talimatlı ve anlık EFT ve Havale işlemlerinde, transfer yapılan tutarın KKDF ve BSMV hariç %1,00’i kadar işlem ücreti ve kanal/tutar bazlı değişen EFT/Havale masrafı tahsil edilir.

EFT ücreti, işlem tutarının 1.000 TL ve altında olması halinde mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılan işlemler ile düzenli ödemelerde 1,55 TL’yi, ATM’den yapılan işlemlerde 5,44 TL’yi, diğer kanallar ile yapılan işlemlerde ise 7,79 TL’yi geçemez. İşlem tutarının 1.000 TL ile 50.000 TL arasında olması halinde bu sınırlar sırasıyla 3,11 TL, 10,88 TL ve 15,59 TL olarak, işlem tutarının 50.000 TL üzerinde olması halinde bu sınırlar sırasıyla 38,98 TL, 77,97 TL ve 155,94 TL olarak uygulanır. EFT sisteminin resmi kapanış saatinden en erken 90 dakika önce olmak kaydıyla kuruluş ile finansal tüketici arasındaki sözleşmede geç işlemler olarak belirlenen EFT işlemlerinde anılan sınırlar yüzde elli artırımlı olarak uygulanır. Havale işlemlerinde ise uygulanacak azami ücretler EFT işlemleri için belirtilen ayrımlara tabi olarak ilgili ücretlerin yarısı oranında uygulanır.

SGK Prim Ödeme Ücreti

Kredi kartı ile anlık olarak yapılan 500 TL ve altındaki SGK prim ödemelerinden ödenen tutarın %1,5’i; 500 TL üzerindeki SGK prim ödemelerinden ödenen tutarın %2’si kadar; düzenli olarak yapılan 500 TL ve altındaki SGK prim ödemelerinden ödenen tutarın %1,6’sı; 500 TL üzerindeki SGK prim ödemelerinden ödenen tutarın %2’si kadar işlem ücreti alınır. Sgk.gov.tr adresinden yapılan SGK prim ödemelerinde ise ödenen tutarın %2’si olarak ücret alınır.

PTT Online Ödeme Ücreti

PTT online şubelerinden yapılan her bir kredi kartı ödemesi için 1,54TL işlem ücreti alınmaktadır. Kaynak Kullanım Destekleme Fonu, Banka ve Sigorta Muamele Vergisi mevzuat gereği yasal bir zorunluluk olarak alınır.

Kart Ücreti

Wings asıl kart ve ek kartlardan alınan yıllık üyelik bedelidir. Ek kart ücreti, asıl kart ücreti ile aynı dönemde hesap özetine borç yansıtılır. Wings güncel kart ücretleri hakkında detaylı bilgi için. Faiz ve Ücretler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kayıp-Çalıntı Kart Basım Ücreti

Kartınızı kaybetmeniz ya da çaldırmanız durumunda, yeni basılan kart için alınacak 16,91 TL'lik ücrettir. 3. Yenilemeden itibaren alınır.

For English, please visit www.wingscard.com.tr/statementinfo

Wings'inizin Limitini Belirlemek Sizin Elinizde

Kredi kartı limitinizi dilediğiniz zaman Akbank İnternet ve Mobil’den, Juzdan'dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden arttırabilirsiniz. Ayrıca, SMS ile limit artırım talebinde bulunmak için LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 4566’ya SMS gönderebilirsiniz. (Örnek SMS: LIMIT 1234 1300 3000) Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, size konu ile ilgili bilgi verilecek ve uygun bulunması durumunda, kredi kartı limitiniz yükseltilecektir.

Dilerseniz, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Müşteri Limiti Nedir?

Müşteri limiti, birden fazla Akbank kredi kartınız olması durumunda, kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilmeniz için tanımlanan limit yapısıdır. Müşteri kullanılabilir limitiniz, müşteri limitinizden sahip olduğunuz Akbank kredi kartlarınız ile yaptığınız işlem tutarları düşülerek hesaplanır. Örneğin:

Müşteri limitiniz: 4.000 TL

Wings Visa Kart limitiniz: 4.000 TL

Wings MasterCard Kart limitiniz: 3.000 TL ise;

Wings MasterCard ile 3.000 TL harcama yaptığınızda Wings Visa ile harcama yapmak için 1.000 TL limitiniz kalacaktır.

Müşteri limitimi ve kart limitlerimi nereden öğrenebilirim?

Müşteri limitinizi ve kartlarınıza tanımlanan limitleri Akbank Internet ve Mobil’den, Juzdan'dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden öğrenebilirsiniz.

Kart limitleriniz, kartınızın size ulaştırıldığı zarfta ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır.

Wings kredi kartı borcumu ödediğim zaman müşteri limitim etkilenecek mi?

Kredi kartı için ödeme yaptığınızda, müşteri limitiniz ödediğiniz tutar kadar kullanıma açılacaktır.

Müşteri limitimi nasıl artırabilirim?

Müşteri limitiniz*, sahip olduğunuz kartlardan en yüksek limitli olan kartın limitine eşittir. Dolayısıyla bu kartınız için limit artışı talep ettiğinizde müşteri limitiniz de otomatik olarak artar.

* Müşteri limitine sahip olacak kart türleri tüm bireysel Akbank kredi kartlarıdır.

Wings kartımın limitini nasıl artırabilirim?

Kredi kartı limitinizi dilediğiniz zaman Akbank Internet ve Mobil’den, Juzdan'dan, 444 25 25 Müşteri İletişim Merkezi'nden, Akbank Şubeleri ve ATM’lerinden arttırabilirsiniz. Ayrıca, SMS ile limit artırım talebinde bulunmak için LIMIT, KART SON 4 HANE, AYLIK NET GELİR, İSTENİLEN LİMİT bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 4566’ya SMS gönderebilirsiniz. (Örnek SMS: LIMIT 1234 1300 3000) Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, size konu ile ilgili bilgi verilecek ve uygun bulunması durumunda, kredi kartı limitiniz yükseltilecektir.

Dilerseniz, düzenli limit artış talimatı vererek, limitinizin otomatik olarak güncellenmesini de sağlayabilirsiniz.

Nakit avans limitim nasıl belirleniyor ve nasıl kullanabilirim?

Nakit avans limitiniz, size tanınan toplam kredi limitinizin belirli bir yüzdesidir. Size tanımlanan nakit avans limiti ölçüsünde, Wings kartınızla, Akbank ATM'lerinden, yurtiçindeki tüm ATM'lerden ve Akbank Şubeleri'nden nakit avans çekebilir, Akbank Direkt İnternet'den kredi kartınızdan vadesiz hesabınıza para transferi yapabilirsiniz. Belirlenen limiti nakit avans çekimlerinde kullanmazsanız bu limiti alışverişleriniz için kullanabilirsiniz.

Wings'in ayrı bir yurtdışı limiti var mı?

TL limitinizi, aynı zamanda yurtdışı limiti olarak da kullanabilirsiniz.

Limit Artırım İşlemleri ile İlgili Düzenlemeler

İlgili yönetmelik değişikliği gereğince limit artış işlemleri aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir. Bir takvim yılı içerisinde en fazla 3 defa, dönem borcunun %50 ve altında ödeme yapan müşterinin tüm kredi kartlarının limitleri dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamaz.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz.

Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

visamaster

BKM Güvenli Alışveriş Bilgilendirmesi - Bunları Yemeyin

Bunları Yemeyin

Yemeyin

 • Polis, savcı, asker, bankacı, sigortacı gibi unvanlar kullarak sizden kişisel bilgilerinizi talep eden kişilere inanmayın.
 • Cep telefonunuza gönderilen “Hediye kazandınız” gibi ifadelerin bulunduğu SMS’leri dikkate almayın.

Dikkat Edin

 • Şifreleriniz size özeldir, herhangi birisiyle paylaştığınız takdirde şifreniz kişisel olma özelliğini kaybedecektir.
 • Kart şifrenizi ve cep telefonunuza SMS ile gelen şifreleri kesinlikle kimseyle paylaşmayın.
 • SMS ile gelen şifre metinlerini dikkatlice okuyun, metinlerin içindeki uyarıları dikkate alın.

Unutmayın

 • Bankalar sizi telefonla arayarak kart numaranızı, kartınızın son kullanma tarihini ve kartınızın arka yüzündeki 3 haneli güvenlik kodunu ve şifrelerinizi talep etmezler.

Yapmayın

 • Tanımadığınız kişilerden gelen veya şüpheli görülen e-postaları açmayın.